Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Астрономи в США зафіксували народження нової зірки (відео)

Астрономи в США зафіксували народження нової зірки (відео)

Астрономи в США зафіксували народження нової зірки (відео)

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Mysterious Universe.

Зірка вибухнула на відстані близько 200 мільйонів світлових років від Землі. Результати спостережень були представлені на 233-й зустрічі Американської астрономічної спільноти.

У червні 2018 року вчені з допомогою телескопа Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System зафіксували на небі незвичайний спалах. Через три дні він набрав своєї пікової яскравості, яка виявилась більшою у 10 разів.

Спалах зацікавив астрономічну спільноту, його одночасно спостерігали з 18 телескопів, що стало рекордним явищем.

читайте також: У Міністерстві культури розповіли, яка доля чекає Почаївську лавру

Чинні теорії не могли до кінця пояснити феномен: для того, щоб з’ясувати його природу одразу дві команди вчених провели симуляції на основі спостережень.

Перша група під керівництвом Рафаели Маргутті із Північно-Західного університету отримала спектри зірки, яку назвали AT2018cow, у великому діапазоні електромагнітних хвиль. Вчені встановили, що це може бути наднова зоря: про це свідчить, сильне оптичне й ультрафіолетове сяйво, яке було зафіксоване у перші дні спалаху.

Альтернативну гіпотезу виснув Пол Квін з Університетського коледжу Лондона. Згідно з його теорією, астрономам вдалось побачити, як вибухнула чорна діра. Науковці припускають, що спалах виник у сусідній галактиці-супутнику чи шаровому скупченні.

Нагадаймо, SpaceX успішно запустила ракету Falcon-9 із десятьма супутниками


Джерело статті: “https://expres.online/science-and-technology/astronomi-v-ssha-zafiksuvali-narodzhennya-novoi-zirki-video”

loading