Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Угорщина припинила видавання своїх паспортів у консульствах в Україні – Клімкін

Угорщина припинила видавання своїх паспортів у консульствах в Україні – Клімкін

Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається

Угорські консульства на території України припинили процедуру видавання угорського громадянства громадянам України. Про це 6 грудня в Мілані заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє "Європейська правда".

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви [міністра закордонних справ Угорщини Петера] Сіярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилося", – сказав міністр.

Водночас Клімкін не став заперечувати, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається. За його словами, процедура видавання угорських паспортів може тривати за межами України.

"Я, на жаль, не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині, – на угорській території ми їхні дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу, що у своїх консульствах на нашій території вони не можуть цього робити", – додав він.

"Укрінформ" 19 вересня 2018 року опублікував відео, на якому, як стверджувало агентство, жителям Закарпаття видають угорські паспорти в консульстві Угорщини в Береговому. Водночас їм кажуть, щоб вони приховували факт набуття угорського громадянства від влади України. Пізніше "Європейська правда" написала у статті, що на відео зафіксовано приймання в угорське громадянство, але паспортів не видають – їх можна оформити після цього.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що МЗС України перевіряє достовірність відео, але водночас українське зовнішньополітичне відомство знає, що в Закарпатті громадянам регулярно приховано видають угорські паспорти.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що українська влада хоче "використати антиугорські настрої для одержання підтримки перед виборами".

Через скандал Україна оголосила персоною нон ґрата консула Угорщини в Береговому. У відповідь Угорщина вислала українського консула.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ugorshchina-pripinila-vidachu-svojih-pasportiv-v-konsulstvah-v-ukrajini-klimkin-561442.html”

loading