Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Безкоштовні лічильники газу для українців: названо важливий нюанс

Безкоштовні лічильники газу для українців: названо важливий нюанс

Верховний суд України зобов’язав облгази безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам, однак для реалізації цього кроку існує величезна перешкода — корупція. Тому тим, хто вирішив обзавестися газовим лічильником, поки доведеться обходитися своїми силами.

Про це розповів в ефірі ObozTV експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев. За його словами, проблема в тому, що компанії, які займаються розподілом газу, не зацікавлені в установці лічильників.

"Відсутність 100% нагляду, контролю і обліку реалізації природного газу як товару, дозволяє маніпулювати обсягами споживання", — зазначив експерт.

Новини
Українцям можуть безкоштовно встановити лічильники газу: що про це відомо

Як нагадав Рябцев, в Україні є суттєвий розрив між цінами на газ для населення і промислових споживачів.

"Облгази мають можливість частину газу, яку нібито продали населенню, але списали за нормативами, а не за лічильниками, насправді реалізовувати за майже вдвічі вищою ціною промисловими споживачам... Установка лічильників повинна була бути завершена до 1 січня цього року. Але цей термін продовжили через фактичну незацікавленість компаній в тому, щоб встановлювати їх", — пояснив він.

Експерт також зазначив, що, відповідно до закону про ринок природного газу, діяльність з розподілу газу і його продажу повинна бути розділена.

За його словами, в перспективі облгази будуть позбавлені можливості зловживати на різниці цін, і у них з’явиться зацікавленість в установці лічильників, оскільки від цього буде залежати їх прибуток у майбутньому.

"Свого часу були вирівняні ціни для населення і промислових споживачів, але потім протягом 2-3 років ситуація погіршилася, і зараз дехто намагається збільшити так звані нормативи для домогосподарств, які не оснащені лічильниками, щоб ще більше збільшити масштаби зловживань. Тому, коли чиновники говорять, що у нас корупційні схеми прибрані з газового ринку, я з цим не погоджуюся", — підкреслив він.

Рябцев також порадив українцям, які не мають лічильників газу, ставити їх самостійно, що дозволить економити на оплаті рахунків вже зараз. У разі, якщо через суд домагатися від облгазів безкоштовної установки лічильників, сума судових витрат для українців буде більшою, ніж ціна лічильника, попередив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, з 1 листопада 2018 року в Україні підвищили вартість газу з 6,9 до 8,5 грн за кубометр. За таким тарифом його продають населенню та підприємствам-постачальникам комунальних послуг. Оскільки більше доведеться платити за газ постачальникам тепла і гарячої води, нововведення також призведе до подорожчання і інших послуг.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчука дивіться щодня по буднях о 18:00 на ObozTV.

Читайте всі новини по темі "Пряма трансляція" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/bezkoshtovni-lichilniki-gazu-dlya-ukraintsiv-nazvano-vazhlivij-nyuans.htm”

loading