Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Геращенко заявила, що Україна запропонувала провести обмін українських заручників на Донбасі і політв’язнів 27 грудня, але РФ відмовилася

Геращенко заявила, що Україна запропонувала провести обмін українських заручників на Донбасі і політв’язнів 27 грудня, але РФ відмовилася

Геращенко: Росіяни відмовляються визнати своїх "ихтамнетов" в українських тюрмах

Російська сторона і представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську 4 грудня зірвали пропозицію української сторони із звільнення заручників і політв’язнів. Про це у "Фейсбуці" повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що українська сторона ще раз передала пропозицію про обмін заарештованих в Україні росіян на українських політв’язнів у РФ, а також про помилування засуджених за сепаратизм в обмін на українських заручників, ув’язнених на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

"Ми передали конкретні списки і пропозиції у форматі 23 на 23 і 66 на 19 із пропозицією провести звільнення наших військових і цивільних з окремих районів Донецької та Луганської областей до новорічних та різдвяних свят. Ми готові повторити минулорічний успіх і провести черговий етап визволення 27 грудня. На жаль, РФ та їхні маріонетки відмовилися від чергової ініціативи України і зірвали й цю пропозицію звільнення українців. Росіяни відмовляються визнати своїх "ихтамнетов" в українських тюрмах. Відповідальність за те, що звільнення заручників заблоковане – повністю на російській стороні", – заявила політик.


https://www.facebook.com/iryna.gerashchenko/posts/1995901470497656

Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією і проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року.

Останній великий обмін ув’язненими відбувся наприкінці 2017 року. За даними Генеральної прокуратури, Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.

У червні 2018 року голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв, що на Донбасі утримують 113 українських заручників.

20 травня спікер Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца повідомляла, що в окупованому Криму з політичних мотивів в ув’язненні перебуває понад 40 українців. 6 серпня заступник міністра закордонних справ України Андрій Заєць заявляв, що в Росії з політичних мотивів утримують 27 громадян України.

4 квітня Україна в Мінську заявила про готовність передати РФ 23 росіян в обмін на українських політв’язнів, але РФ на ці пропозиції не відповідала.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-gerashchenko-zajavila-shcho-ukrajina-zaproponuvala-provesti-obmin-ukrajinskih-zaruchnikiv-na-donbasi-i-politv-jazniv-27-grudnja-ale-rf-vidmovilasja-555944.html”

loading